Orchestr v šapitó: Italská noc

Koupit vstupenku

Místo konání

Výstaviště Praha (v blízkosti parku Stromovka)

Tramvajemi 6, 12 a 17 na zastávku Výstaviště Holešovice. Metrem či vlakem do stanice Nádraží Holešovice a pak tramvají. Vjezd autem ulicí Za Elektrárnou.

Cena

Volné sezení: 500 Kč, senioři 65+: 300 Kč, děti a studenti: 250 Kč, ZTP a ZTP/P: 250 Kč

Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti do 15 let): 1200 Kč

Donátorská vstupenka na podporu aktivit PKF — Prague Philharmonia: 1000 Kč

Účinkují

dirigent

Program

Gioacchino Rossini
Italka v Alžíru, předehra k opeře
Wolfgang Amadeus Mozart
Malá noční hudba, KV 525
Felix Mendelssohn-Bartholdy
Symfonie č. 4 A dur „Italská“ op. 90

Orchestr v šapitó

Elegantní, temperamentní, půvabná. Taková bude Italská noc s PKF – Prague Philharmonia, odlehčený projekt tohoto předního českého tělesa, v němž se vážná hudba spojí s jedinečnou atmosférou letní noci.

Vystoupení se uskuteční v šapitó Azyl78, jedinečné letní scéně s kapacitou 500-800 diváků. Stan šili na míru zkušení cirkusoví mistři v Itálii.

V rámci hodinového projektu zazní tři skladby od tří geniálních autorů 18. a 19. století. Začneme přímo v Itálii: jiskřivou předehrou k Rossiniho opeře Italka v Alžíru. Pokračovat budeme možná nejslavnější skladbou žánru klasické hudby, jedinečnou Malou noční hudbou Wolfganga Amadea Mozarta. Vrcholem večera bude Symfonie č. 4 „Italská“ Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, která ohromí energií a krásnými melodiemi.

Hudba tohoto období je základem repertoáru PKF – Prague Philharmonia: umění bude tak v tento večer v těch nejsprávnějších rukou.

Šapitó Azyl78

Jan Fišer — dirigent

Jan Fišer

Koncertní mistr PKF — Prague Philharmonia Jan Fišer se řadí mezi přední mladé české houslisty. Pozici koncertního mistra navíc zastává od roku 2020 i v České filharmonii. Působí jako sólista i jako komorní hráč: spolu s klavíristou Ivo Kahánkem a violoncellistou Tomášem Jamníkem založil Dvořákovo trio, které se řadí mezi nejlepší české komorní soubory. Pravidelně nahrává pro televizi a rozhlas. Jako jeden z pěti laureátů se podílel na CD Pocta Jaroslavu Kocianovi u příležitosti 40. výročí Kocianovy mezinárodní houslové soutěže.

Jako sólový hráč se Jan Fišer představil publiku v Německu, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Itálii, Francii, Polsku, Španělsku (Pau Casals International Music Festival), Švýcarsku (Murten Classics), Japonsku a USA (Brevard Music Festival). Pravidelně nahrává pro televizi a rozhlas.

Absolvoval Pražskou konzervatoř u Jaroslava Foltýna a Carnegie Mellon University – School of Music v USA ve třídě koncertního mistra Pittsburgh Symphony Orchestra Andrése J. Cárdenese. Své hudební vzdělání rozšířil na mnoha mistrovských kurzech v Semmeringu, Bonnu či na proslulé Meadowmount School of Music, kde studoval u Stephena B. Shippse. Účinkoval též na mistrovských kurzech vedených Pinchasem Zukermanem, Gilem Shahamem a Josephem Silversteinem. Vedle pozice koncertního mistra PKF – Prague Philharmonia vede často tento orchestr jako umělecký vedoucí a příležitostně také jako dirigent.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC