Dětský klub Notička

Co je to Notička?

Notička je nejstarším dětským hudebním klubem v Praze, který vznikl při PKF – Prague Philharmonia v roce 2007. Organizuje 5-6 víkendových setkání v roce pro děti ve věku 4-14 let. Od roku 2012 funguje také Notičková přípravka pro děti od 3 let, do které se mohou zapojit i rodiče

Čím je Notička unikátní?

Notička se výrazně odlišuje od podobných aktivit v Praze, protože pro děti velmi citlivě a kreativně spojuje hudbu s mnoha jinými uměleckými profesemi. Mottem Notičky je překvapovat a uvádět děti do světů, do kterých se v běžném životě nedostanou. Setkání jsou vždy velmi interaktivní. Snaží se v dětech podnítit kreativitu a přirozený zájem nejen o hudbu, ale i o další umělecké či duchovní směry. Základem jsou velmi pečlivě vybraní lektoři, kteří se často stávají kamarády na celý život! 

Jak Notička funguje?

  • Členství je vždy na jeden kalendářní rok.
  • Cena Notičkové přípravky je 1500 Kč.
  • Základní cena členství je 2500 Kč.
  • V ceně je garantováno minimálně 5 setkání v roce.
  • Pro sourozence jsou poskytovány výrazné slevy.
  • Délka jednoho setkání klubu je mezi 1,5-5 hodinami dle věku či naturelu dětí, aktivity se střídají a nechybí ani svačinka! Po dobu nepřítomnosti rodičů se o děti starají kvalifikovaní učitelé, vychovatelé a lektoři.

Notička je pro všechny

„Když ten můj kluk nemá hudební sluch a raději hraje fotbal!“ Omyl! Právě pro tohoto malého sportovce je Notička vynikající volbou. Děti k ničemu nenutí, ale poutavou formou je inspiruje a provokuje ke kreativnímu myšlení, které má, jak je všeobecně známo, blahodárný vliv na rozvoj dětského mozku. A co vy víte, třeba zrovna ve vašem fotbalistovi dřímá nový Antonín Dvořák! V každém případě Notička je určená všem dětem bez rozdílu. Talentovaným dětem pomáhá podchytit a rozvíjet jejich talent, ostatní děti vzdělává a učí je milovat svět umění jako přirozenou součást života. 

Jak se do Notičky registrovat?

Vyplňte prosím následující formulář. Jméno dítěte prosím uveďte včetně příjmení.

Mějte na paměti, že takto zaslaná elektronická přihláška je závazná a jejím odesláním souhlasíte s vaším členstvím v klubu Notička a s platbou členského příspěvku. Pro velký zájem o tento klub je počet členů limitován.

Potřebujete-li  další informace, kontaktujte koordinátorku klubu Hanu Zaalovou, tel. +420 732 712 750, e-mail: zaalova@pkf.cz. Ráda Vám zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže najít společný „plán“ ke správnému rozhodnutí. 

Jméno dítěte vyplňte včetně příjmení.

 

Notička v roce 2023

Cestujeme s Notičkou aneb Cesta za poznáním krás různých kultur - II. díl

S dětmi se opět vydáme na cesty a prozkoumáme různé kultury světa. Naše poznávání začne v Brazílii, jihoamerické republice, kde se každoročně koná světoznámý karneval v Riu de Janeiru. Karnevalový ruch a rej barevných masek se v tanečním rytmu přenese i do našeho sálu v KD Ládví. Zatančíme si sambu a dozvíme se, co je to berimbau.

Poté se vypravíme do Skotska, kde si zatančíme tradiční skotské tance. Dozvíme se zajímavosti o skotském kiltu i keltské kultuře. Zahrajeme si na skotské dudy a porovnáme je s chodskými, které jsme poznali v prvním díle Cestujeme s Notičkou.

Na dalším setkání podlehneme kouzlu indické hudby a naučíme se při ní meditovat. Také si zahrajeme na tabla, zatančíme si tradiční tanec bharatanátyam a společně si vyzkoušíme ruční tisk na látku. 

Nakonec se pokusíme nasát atmosféru ohnivého Španělska. Zjistíme, jaké hudební nástroje vytvářejí hudební kolorit této země, objevíme krásy španělského tance flamenca, použijeme kastaněty a zahrajeme si na kytary i tamburíny. 

A naše dvouleté putování zakončíme opět tam, kde jsme začali, v České republice. Cestovat budeme tentokrát doopravdy, a to přímo do Muzea Antonína Dvořáka v Praze za jeho slavnou Rusalkou.

1. setkání
Brazílie aneb Protančíme celý den

30. dubna 2023


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy

Pro děti od 3 do 14 let.

Setkáme se skupinou Tam Tam Batucada, která předvede dětem typické brazilské hudební nástroje. Děti si je poté budou moci sami vyzkoušet. Společně shlédneme vystoupení tanečníků ze skupiny Brasil Show a pod jejich vedením budeme tančit. Po ukázce typického brazilského karnevalové oblečení se dáme do jeho výroby. Také pronikneme do základních pozic tajemného bojového umění capoeira. Nakonec si vyrobíme nápoje z brazilského ovoce a necháme se zasvětit do tajů brazilské kuchyně.

2. setkání
Skotsko aneb Země dávných tajemství

14. května 2023


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy

Pro děti od 3 do 14 let.

Naučíme se skotské hry, zahrajeme si na skotské dudy, zatančíme si skotské lidové tance a budeme si povídat o tradiční skotské a keltské kultuře. Zjistíme, co je to kilt. Nakonec si společně vyrobíme lampion.

3. setkání
Indie aneb Země s tisíciletou tradicí

28. května 2023


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy

Pro děti od 3 do 14 let.

Popovídáme si o staroindické kultuře, podrobně probereme oblékání, ozdoby i svátky. Zahrajeme si na nejznámější indický nástroj tabla a zaposloucháme se, jak zní tampura nebo bansuri. Pronikneme do tajů muzikoterapie. Pod vedením zkušeného lektora se naučíme tančit klasický indický tanec bharatanátyam. Nakonec si vyrobíme ručně malovaný hedvábný šál a polštář.  

4. setkání
Španělsko aneb Ve víru flamenca

17. září 2023


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy

Pro děti od 3 do 14 let.

Španělskou atmosféru nasajeme díky hudebně tanečnímu workshopu. Naučíme se tančit flamenco. Budeme podupávat nohou, tleskat, louskat prsty a křičet „olé“. Zahrajeme si na kastaněty, tamburínu, kytaru či housle. Hudba a tanec se volně prolne s výtvarným workshopem, na kterém si vyrobíme smaltované šperky.

5. setkání
Česká republika aneb Co Čech, to muzikant

24. září 2023


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy
Muzeum Antonína Dvořáka, Ke Karlovu 20, Praha 2

Pro děti do 3 do 14 let.

Na tomto setkání navštívíme Muzeum Antonína Dvořáka v Michnově letohrádku v Praze. Seznámíme se s klasickými hudebními nástroji, které Dvořák používal – trumpetou, pozounem a klarinetem. Postupně si na ně vyzkoušíme zahrát. Také zjistíme, z čeho skládají a z čeho se vyrábí. Rozebereme Dvořákovu Rusalku a setkání zakončíme výtvarným workshopem.

Registrace a informace

Hana Zaalová

Tel.: +420 732 712 750 (prosíme volat mezi 18.00-20.00, děkujeme)

E-mail: zaalova@pkf.cz

Cena členství

Cena členství pro 1 dítě: 2 500 Kč / rok / rok / osoba

Cena členství 2 sourozenci (10% sleva): 2 250 Kč / rok / osoba

Cena členství 3 a více sourozenců (20% sleva): 2 000 Kč / rok / osoba

Partner edukačních aktivit

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague