Konstantin Krimmel

Barytonista Konstantin Krimmel s německo-rumunskými kořeny získal své první hudební vzdělání u chlapeckého sboru svatého Jiří v Ulmu a hudba jej už od té doby nepustila. Ve svých 21 letech pak začal studovat zpěv ve třídě profesora Teru Yoshihary, a svá studia dokončil s vyznamenáním v roce 2020. Mezitím studoval také u Tobiase Trunigera v Mnichově.

Již za svých studentských let si Konstantin Krimmel vytvořil zvláštní lásku ke koncertnímu a písňovému repertoáru, který rychle rozšířil. Vyhrál četné soutěže, včetně německé hudební soutěže v roce 2019 a 1. ceny na Mezinárodní soutěži Helmut Deutsch Lied, 2. ceny na Mezinárodní pěvecké soutěži "Das Lied" v Heidelbergu a na Concorso Internazionale di Musica Gian Battista Viotti.

Umělec již absolvoval národní i mezinárodní turné včetně recitálů ve Kolínské filharmonii, v Německé opeře v Berlíně a v Konzerthaus Berlin, ve frankfurtské opeře, na festivalu Heidelberger Frühling, na Schubertiádách ve Vilabertranu a ve Schwarzenbergu, v Madridu, v Londýně (Wigmore Hall) a na písňovém festivalu v Oxfordu. V sezoně 2021/22 bude mimo jiné hostovat ve Štrasburku, Norimberku a Hohenemsu.

Také v oratorní oblasti ho čekají pěkné úkoly: mimo jiné v létě 2021 v Bordeaux a okolí Brahmsovo Requiem pod vedením Raphaela Pichona (spolu se sopranistkou Sabine Devieilhe), v prosinci rozšířené turné (Vánoční oratorium J. S. Bacha) s Nederlands Kamerkoor pod vedením P. Dijkstry a o Velikonocích 2022 koncerty s Bachovými Matoušovými pašijemi pod vedením Ph. Herreweghe.

Zcela novou kapitolu otevírá Konstantin Krimmel na poli opery: od podzimu 2021 bude členem Bavorské státní opery, kde ho uslyšíme ve Straussově "Ariadně na Naxu" (Harlekýn), v Brittenově "Peteru Grimesovi" (Ned Keene) a v příští sezoně v "Thomasovi" (Matthias) Georga Friedricha Haase, v dalších letech ho čekají zejména významné mozartovské role. Do Staatstheater Wiesbaden se vrací jako "Figaro" v Mozartově "Figarově svatbě".

Od roku 2019 je exkluzivním umělcem francouzského labelu Alpha, jenž vydal nahrávku Händelových "Brockesových pašijí" (společně s Ensemble Arcangelo pod vedením Jonathana Cohena). Jeho první CD s písněmi nazvané "Saga" (písně a balady od Loewa, Schumanna, Schuberta, Adolfa Jensena) bylo vysoce hodnoceno: "V pouhých 26 letech již disponuje interpretační hloubkou a technickou suverenitou, díky níž se nemusí obávat srovnání s velkými pěvci svého oboru," uvedl Thilo Braun z Deutschlandfunk.

Concerts

PKF — LOBKOWICZ series
L3

Haydn. Mozart

Konstantin Krimmel
baritone
Michal Sedláček
artistic leader

Venue

Lobkowicz Palace
Tuesday
more info
With support
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
General partner
Komerční Banka
Principal partner
Hyundai
General media partner
Česká televize
Principal media partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC