Lucie Soutorová Valčová

Narodila se v Českých Budějovicích. Základy klavírní hry získala na soukromé hudební škole ve svém rodišti u Věry Krauskopfové. Ve studiu klavíru pokračovala na ZUŠ v Českém Krumlově u MgA. Marie Šimkové Kotrčové, v jejíž třídě vystudovala později i Konzervatoř v Českých Budějovicích. V roce 2014 úspěšně dokončila magisterské studium a od září 2015 je studentkou doktorského programu na Akademii múzických umění v Praze v oboru komorní hra, pod vedením prof. Ivana Klánského. 

V roce 2013 reprezentovala HAMU na mezinárodním hudebním studentském festivalu v japonském Kyotu. V letech 2013 - 2015 se zúčastnila mezinárodních klavírních kurzů v Nice a v New Yorku, pod vedením prof. Emanuela Krasovského (Izrael) a prof. Akiko Ebi (Japonsko) a v roce 2016 mezinárodních kurzů ISA -Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest, kde spolu s Janou Černohouzovou získala cenu za nejlepší provedení skladby současného skladatele. 

Lucie Soutorová Valčová je laureátkou řady národních i mezinárodních soutěží. V roce 2006 získala 1. cenu na Mezinárodní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, v roce 2008 pak 1. cenu na mezinárodní soutěži „Concours International de Piano de Nice Côte d'Azur“ ve francouzském Nice a v roce 2012 3. cenu soutěže Internationaler Rotary Musikfoerderpreis v Norimberku. Jejím posledním úspěchem je vítězství na mezinárodní klavírní souteži Bedřicha Smetany v Plzni z roku 2016. Během studií na HAMU nahrála Lucie Soutorová Valčová tři sólová CD se skladbami předních světových skladatelů. Díky své přirozené muzikalitě, suverénní technice, širokému repertoáru a zejména díky umělecké upřímnosti a schopnosti tvůrčí komunikace s publikem je s nadšením přijímána jak na prestižních pódiích, tak i v komorních prostorách malých Kruhů přátel hudby. 

With support
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
General partner
Komerční Banka
Principal partner
Hyundai
General media partner
Česká televize
Principal media partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partners
Čepro
O2 universum