Kalabis Quintet

Dámské dechové kvinteto Kalabis Quintet vzniklo v roce 2012 na půdě Akademie múzických umění v Praze. Jméno po slavném českém skladateli Viktoru Kalabisovi (1923—2006) si zvolilo po získání první ceny na soutěži v Semmeringu Viktor Kalabis Prize spolu s požehnáním skladatelovy manželky, slavné cembalistky Zuzany Růžičkové. Soubor je vyhledávaným interpretem českých soudobých skladeb. 

Od svého založení posbíral Kalabis Quintet řadu dalších ocenění. Mezi významné se řadí první cena v kategorii Czech Contemporary Music na soutěži v Payerbachu (pořádané Universität für Musik und darstellende Kunst Wien), dále první cena na soutěži Karla Dittersdorfa ve Vidnavě, třetí cena a titul laureáta na francouzské Le Concours international de quintette à vent Henri Tomasi v Marseille a třetí místo na Bucharest International Music Competition. 

Kalabis Quintet se představil na více než stovce domácích i zahraničních pódií. Vystoupil v rámci koncertní sezóny Českého spolku pro komorní hudbu v Sukově síni pražského Rudolfina i komorního cyklu PKF — Prague Philharmonia, spolupracoval s Českou televizí a Českým rozhlasem. Jeho členky jsou orchestrálními hráčkami předních českých orchestrů (Národní divadlo, Státní opera, SOČR, PKF — Prague Philharmonia) a věnují se také pedagogické činnosti.

V roce 2021 kvinteto přijalo pozvání na nejvýznamnější český festival Pražské jaro.  

Zuzana Leimer - flétna
Jarmila Jermářová - hoboj  
Anna Sysová - klarinet  
Denisa Beňovská - fagot  
Adéla Psohlavcová - lesní roh 

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC