Hana Kubisová, foto Pavel Hejný

Hana Kubisová

Rodačka z Mladé Boleslavi začala hrát na housle v osmi letech u významného houslového pedagoga Josefa Nováka, potom pokračovala ve studiích na Konzervatoři v Praze ve třídě prof. Vladimíra Rejška a Akademii múzických umění v Praze, kde absolvovala magisterské studium ve třídách prof. Vladimíra Rejška, Jiřího Tomáška a komorní hru ve třídě Antonína Kohouta, zakladatele legendárního Smetanova kvarteta.

Během studií se účastnila řady mezinárodních interpretačních kurzů, například Fondation Yehudi Menuhin France, Die Internationale Sommer-akademie Pommersfelden, Sommerakademie Semmering a úspěšně se zúčastnila řady soutěží, zejména v komorní hře. V roce 1991 získala 1. cenu a dále cenu W. A. Mozarta za nejlepší provedení Mozartova díla v Duškově soutěži hudební mládeže, v roce 1995 s Triem Concertante 2. cenu v mezinárodní interpretační soutěži Beethovenův Hradec.Uskutečnila také několik sólových i komorních nahrávek pro Český rozhlas.

V roce 1994 se stala zakládající členkou Pražské komorní filharmonie, dnes PKF – Prague Philharmonia, kde hraje ve skupině 1. houslí dodnes.

Pravidelně vystupuje i jako sólistka a komorní hráčka. V roce 2016 vystoupila společně s varhaníkem Alešem Bártou a mezzosopranistkou Lucií Hilscherovou na pietním aktu a koncertu mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro - Sukovy Křečovice, v roce 2019 vystoupila s harfiskou Janou Bouškovou v přímém televizním přenosu závěrečného ceremoniálu 56. Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha.

Je členkou Tria Concertante.

Hraje na nástroj z dílny Dalibora Bzirského z roku 2011.

Kromě hraní se již řadu let věnuje pedagogické činnosti, v letech 2010-2014 stála u zrodu Nadačního fondu Harmonie a od roku 2016 učí v ZUŠ Adolfa Voborského v Praze.
 

Koncerty

Komorní cyklus
K2

Láska a život ženy: Clara Schumann. Robert Schumann. Johannes Brahms

Hana Kubisová
housle
Slávka Vernerová
klavír
Lucie Hilscherová
mezzosoprán

Místo konání

Barokní refektář Profesního domu MFF UK
Pondělí
podrobnosti
Komorní cyklus
K3

K3 Mendelssohn-Bartholdy. Messiaen. Franck

Hana Kubisová
housle
Teodor Brcko
violoncello
Slávka Vernerová
klavír

Místo konání

Barokní refektář Profesního domu MFF UK
Pondělí
podrobnosti
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC