Slavnostní zahájení českého předsednictví v Radě EU

Zahraniční vystoupení
Koupit vstupenku

Místo konání

Bozar, Henry Le Boeuf Hall
Rue Ravenstein 23, 1000 Brusel, Belgie

Účinkují

PKF — Prague Philharmonia

Jan Kučera — dirigent
Tomáš Kačo — klavír
Lukáš Vondráček — klavír

Program

Tomáš Kačo
Silnější než včera
Antonín Dvořák
Česká suita op.39, B.93, D-dur
Ludwig van Beethoven
Koncert pro klavír a orchestr č. 3, op. 37, c moll

Při výjimečné příležitosti zahájení historicky druhého předsednictví ČR v Radě EU se v Bruselu dne 21. září 2022 uskuteční koncert PKF — Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Jana Kučery. 

Samotný koncept večera značně kopíruje červencovou zahajovací akci v Praze, s cílem zajistit kontinuitu kulturní prezentace nejen v České republice, ale i v Bruselu. Program byl ve srovnání s Prahou mírně upraven dle potřeb a preferencí bruselského publika.

Na slavnostním zahájení vystoupí sólisté Tomáš Kačo a Lukáš Vondráček. V průběhu večera zazní jedinečná autorská skladba Tomáše Kača připravená speciálně pro české předsednictví. V hudebním programu se dále objeví například hymna Evropské unie, hymna České republiky či Beethovenův klavírní koncert.

S cílem zajistit nezapomenutelný umělecký zážitek a co nejlepší prezentaci ČR v zahraničí zohlednil Úřad vlády ČR při volbě umělců také širší mezinárodní kontext, letitou kvalitu i konzultace zástupců Bozar, který se již léta podílí na organizaci doprovodných kulturních programů předsednických zemí v Bruselu.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC