Koncert akademiků PKF — Prague Philharmonia

Venue

Salón Celetná
Celetná 12 (Hrzánský palác), 110 00 Praha 1

Price

Vstup volný. Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o rezervaci místa na e-mailu sopkova@pkf.cz.

Performers

Stipendisté studijního programu Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia

Programme

Sonáta pro lesní roh, trubku a trombon (Francis Poulenc)
Zuzana Meieroválesní roh
David Ševčíktrubka
Tomáš Pavíčektrombon

Navarra op. 33 (Pablo de Sarasate)
Milada Šulcováhousle
Moena Zushihousle

Flétnový duet č. 1, op. 80 (Friedrich Kuhlau)
Eliška Boškováflétna
Žofie Součkováflétna

Divertimento C dur, op. 9 (Bernhard Henrik Crusell)
Tereza Tourkováhoboj
Magda Routováhousle
Barbora Jirsováhousle
Karolína Franclíkováviola
Keishiro Mikawavioloncello

Londýnské trio č. 3 G-dur Hob.IV:3 (Joseph Haydn)
Tereza Tourkováhoboj
Eliška Boškováflétna
Štěpán Jinekfagot

Stipendisté studijního programu Orchestrální akademie představí své virtuózní umění v Salónu Celetná, tedy prostoru Hudební nadace Stadler-Trier, která je spolupořadatelem koncertu a dlouhodobým partnerem Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia.

Dramaturgii koncertu vytvořili sólisté ze skladeb pro nejrůznější komorní uskupení. Na úvod večera zazní Sonáta pro lesní roh, trubku a trombon od Francise Poulenca v podaní hornistky Zuzany Meierové, trumpetisty Davida Ševčíka a trombonisty Tomáše Pavíčka.

Mladé houslistky Milada Šulcová a Moena Zushi se ujmou skladbyPabla de Sarasateho Navarra, která nese jméno jeho rodné provincie, a je jedním z jeho nejhranějších a nejvirtuóznějších opusů. Houslové duo doplní klavírista Stanislav Bogunia.

Flétnistky Žofie Hrubá Součková a Eliška Bošková přednesou Flétnový duet č. 1 op. 80 Friedricha Kuhlaua. Obě jsou již zkušenými a nadanými interpretkami, úspěšně sólově vystoupili v rámci PKF – Prague Philharmonia na koncertech soudobé hudby.

Dále akademici zahrají skladbu B. H. Crusella. V jeho Divertimentu C dur, op. 9 pro smyčcové kvarteto a hoboj se představí Magda Routová, Barbora Jirsová, Karolína Franclíková, Keishiro Mikawa a Tereza Tourková, nadaná hobojistka, která letos zahraje mimo jiné na Lednicko-valtickém hudebním festivalu. Ten ve svém 8. ročníku zaměří pozornost právě na vycházející „hvězdy hudebního světa“.  

Poslední skladbou večera bude Londýnské trio č. 3 G dur J. Haydna. Tato skladba zazní v interpretaci Terezy Tourkové, fagotisty Štěpána Jinka a Elišky Boškové.

„Je fantastické, když si part, který cvičíte jako blázen doma v pokoji, můžete zahrát ve skutečném orchestru! Zahrát si první flétnu nebo důležité piccolové sólo v super orchestru, to je obrovská důvěra, kterou mi PKF dala, a já jsem za ni strašně vděčná,“ popisuje Eliška Bošková své zkušenosti v orchestru.

Členové Orchestrální akademie jsou od počátku zapojení do uměleckých projektů PKF. Absolvují koncerty nejen v České republice, účastní se nahrávacích projektů.

Koncert v Salónu Celetná je pro ně navíc výjimečnou možností uspořádat svůj vlastní, výsostně „akademický“ koncert, v rámci kterého uplatní nejen své virtuózní dovednosti ale i dramaturgické a produkční schopnosti.

With support
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
General partner
Komerční banka
Principal partner
Hyundai
General media partner
Česká televize
Principal media partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partners
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague