Orchestrální akademie

EN: Orchestrální akademie PKF — dobrodružná, náročná, na celý život! 

Vznik a historie

Orchestrální akademie PKF – Prague Philharmonia vznikla v roce 2008 jako vůbec první projekt tohoto typu v České republice. Každý rok přivítá orchestr do své rodiny 12 až 14 mladých, talentovaných hudebníků. Těm pomáhají hráči PKF získat kvalitní orchestrální praxi a s entusiasmem jim předávají základy filosofie hry PKF: preciznost, smysl pro souhru a detail, uměleckou pokoru, přátelství a respekt.

Členové Orchestrální akademie se hned od počátku zapojují do uměleckých projektů PKF. Absolvují koncerty nejen v České republice, ale i v zahraničí, mají možnost vystoupit v komorních cyklech PKF a účastnit se nahrávacích projektů. 

Hned první ročník Orchestrální akademie se setkal s obrovskou vlnou zájmu. Již o rok později v roce 2009 se několik jejích členů zúčastnilo unikátního projektu YouTube Symphony Orchestra. Dva z nich – Jakub Fišer a Ondřej Martinovský – vystoupili pod vedením dirigenta M. Tilsona Thomase společně s dalšími devadesáti vybranými hudebníky z celého světa v newyorské Carnegie Hall.

Přijměte naši výzvu a staňte se členem

Členem Orchestrální akademie PKF! Více o podmínkách studia se dočtete níže v tomto článku.

Těšíme se na Vás!

Termín pro zaslání přihlášek do 15. ročníku byl 15. 11. 2021. Děkujeme všem, kteří poslali svou přihlášku.

Komu je projekt určen

Studentům středních a vysokých hudebních škol a absolventům, jejichž dosažené hudební vzdělání je završeno maturitou či absolutoriem středoškolské nebo vysokoškolské úrovně, z České republiky, států EU a dalších zemí ve věku od 18 do 30 let. Základem úspěšného konkurzu jsou umělecké předpoklady k působení v PKF – Prague Philharmonia nebo v jiném orchestru obdobných kvalit.  

Organizátor projektu

Orchestrální akademie je organizována PKF — Prague Philharmonia, o.p.s.

Členové Orchestrální akademie 2019–2020

Michael Foršt — housle, Alena Kubátová — housle, Anna Masojídková — housle, Michaela Pondělíčková — housle, Eri Shimizu — viola, Vilém Petras — violoncello, Jakub Amcha — kontrabas, Barbora Haasová — flétna, Magdaléna Klárová — hoboj, Tereza Tourková — hoboj, Matouš Kopáček — klarinet, Adam Plšek — fagot, Kryštof Koska — lesní roh, Josef Pluhař — trubka, Veronika Lédlová — trombon, Blanka Šindelářová — bicí nástroje

With support
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
General partner
Komerční Banka
Principal partner
Hyundai
General media partner
Česká televize
Principal media partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partners
Čepro
O2 universum