Callas 100: Mezinárodní turné ke 100. výročí narození Marie Callas

Jiný pořadatel
Koupit vstupenku

Místo konání

Smetanova síň Obecního domu
náměstí Republiky 5, Praha 1 - Staré Město

Cena

400-4600 Kč

Účinkují

Oleg Caetani
Itálie

Vojtěch Dyk
Česko

Alexandra Kurzak
Polsko

Andrea Edina Ulbrich
Itálie, Maďarsko

Marco Berti
Itálie

PKF – Prague Philharmonia

Program

Projekt Callas 100 je poctou ke 100. výročí narození Marie Callasové, již lze označit za snad vůbec nejvýznamnější operní divu 20. století. Inscenace byla za vřelého ohlasu nadšeného publika uvedena ve světové premiéře 23. července 2023 ve Florencii. Božská La Divina zkrátka nepřestává publikum okouzlovat ani sto let po svém narození.

Maria Callasová během své kariéry sklízela úspěchy a slavila uznání po celém světě. Její hlas okouzloval, dojímal, ohromoval. V životě Marie Callasové se prolínal umělecký úspěch s celosvětovou popularitou a obrovským mediálním zájmem. Božská Callasová se do dějin zapsala jako nepřehlédnutelná ikona stylu a koncem šedesátých let se právem objevila na seznamu deseti nejelegantnějších žen světa. Legendární skladatel a dirigent Leonard Bernstein o Callasové zase (také zcela oprávněně) prohlásil že „byla nepochybně největší dramatickou pěvkyní naší doby“.

Jedinečné představení Callas 100 v produkci ForTune Music & Shows vzniklo právě na počest největší operní pěvkyně všech dob. Jako oslava její nesmrtelné slávy.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague