Mozart. Gluck. Fine. Beethoven

PKF — LOBKOWICZ abonmá L
Koupit vstupenku

Místo konání

Lobkowiczký palác
Jiřská 2/3, 119 00 Praha 1

Cena

5000 Kč

Účinkují

Program

Wolfgang Amadeus Mozart
Cosi fan tutte, předehra k opeře, KV 588
Christoph Willibald Gluck
Koncert pro flétnu G dur
Michael Fine
A Time of Uncertainties
Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 1 C dur, op. 21

Program večera

18:00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice

18:30    Setkání s příběhy umění: kurátoři Lobkowiczkých sbírek odtajňují jejich umělecké poklady

19:00    Koncert v Císařském sále

20:15    Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

„Duševní strava je stejně důležitá jako ochrana našeho zdraví.“

Hudební ředitel a šéfdirigent PKF — Prague Philharmonia Emmanuel Villaume se v sezoně 2021—2022 vrací do Metropolitní opery v New Yorku v projektu The Met: Live in HD (Popelka), do berlínské Deutsche Oper (Hoffmannovy povídky), Theatre de la Monnaie v Bruselu (Carmen) a opery v Dallasu, kde zastává post hudebního ředitele (Orlando, Aida a Let Jonathana Dovea).

Emmanuel Villaume, držitel mnoha ocenění, dirigoval mimo jiné představení v Metropolitní opeře, Královské opeře v Covent Garden, dále v Mariinském divadle, Bavorské státní opeře, Deutsche Oper v Berlíně, benátském Teatro La Fenice, pařížské Opeře, Teatro Regio v Toríně, Teatro Real v Madridu, Gran Teatre del Liceu v Barceloně či v Opeře Monte-Carlo.

Stejně tak úspěšný je i ve spolupráci se symfonickými tělesy — dirigoval Orchestre de Paris, Chicago Symphony, Los Angeles Philharmonic, Boston Symphony, Montreal Symphony i londýnskou Královskou filharmonii. V roce 2008 vystoupil s Čínským národním operním orchestrem v rámci Letních olympijských her v Pekingu.

Vystudoval Conservatoire de Strasbourg a pařížskou Sorbonnu (literatura, filozofie, muzikologie) a je držitelem čestného doktorátu z University v Indianapolis.

Foto: Marco Borggreve

Těžištěm programu druhého letošního koncertu v Lobkowiczkém paláci budou díla z období klasicismu, z epochy, která je našemu orchestru nejbližší. Večer otevře hravá předehra k Mozartově opeře Così fan tutte (Takové jsou všechny), plná virtuózních, jiskřivých momentů. Pokračovat budeme velmi elegantním Koncertem pro flétnu a orchestr G dur Christopha Willibalda Glucka. Gluck se proslavil především jako operní autor, patří dokonce k nejvýznamnějším reformátorům tohoto žánru. Jeho Koncert pro flétnu, jež sólistovi nabízí krásné zpěvné linie, ale i úseky vyžadující bravuru, si však mezi flétnisty dodnes získává nové a nové příznivce. Koncert uslyšíme v podání prvního flétnisty PKF — Prague Philharmonia, Jiřího Ševčíka. Klasicistní trojčlenku doplní Symfonie č. 1 C dur Ludwiga van Beethovena: rozjasněné dílo, v němž se vliv Mozarta a Haydna snoubí s již prosakujícími specifiky pozdější Beethovenovy řeči. Kontrastem bude v tento večer skladba Michaela Finea, držitele Grammy za produkci klasické hudby. Znepokojivou kompozici A Time of Uncertainties napsal Fine na letišti, když se z USA náhle vracel do Evropy za svou, v té době nemocnou, manželkou. 

Cena abonmá je 16 000 Kč včetně DPH

Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera. Abonmá je přenosné.

Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. 

Zahájení prodeje abonmá 1. listopadu 2021.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá

T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC